10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Vücut Bakımı Hakkında

Ana Sayfa » KADIN » Vücut Bakımı Hakkında
Paylaş
Tarih : 15 Aralık 2014 - 8:21

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli ürünleri kullanın. Bunlardan biri Givenchy’nin Swisscare serisinde: Hydra Tricellia. Nemlendirme ile güzel bir bronzluk mu istiyorsunuz? Dilediğiniz Baume Apres-Soleil ile Clarins gerçekleştirecektir. Güneşlenme sonrası cilde rahatlık, esneklik ve yumuşaklık sağlaması için önerilen bu ürün, cildi aynı zamanda nemlendirip canlandırarak bir sonraki güne hazırlar, DHA maddesi sayesinde de bronzluğunuz daha ışıltılı ve kalıcı olur. Bronz görünmek istiyorsanız bu mucizeyi Dior Bronze gerçekleştiriyor. Formülünde, DHA maddesini destekleyen amino-asit türevi; ayrıca ölü hücreleri temizleyen meyve asitleri de var.

Saç Bakımı: Tahitili kadınlar saçlarını monoi” yağı ile koruyorlar, neden aynı şeyi biz de yapmayalım? Aktif nemlendirici maddelerle dolu bitkisel yağlar aynı zamanda saçlarınıza hafifçe sinen nefis kokularıyla da baş döndürücü.

Osmose Special Soleil: Oleo Protect. Saç güzelliğine de katkısı var bu ürünlerin. İçerdikleri aktif maddelerin etkisi de uzun ömürlü: güneşte, denizde ve kumsalda kaldıktan sonraki iki ay bile saçlar güzellik ve sağlıklarını koruyabiliyorlar. Tek koşul, bakım yağını her gün güneşlenmeye çıkmadan önce saçlara uygulamak, akşamları da şampuanla yıkamak! Fransa’da seçenekler çok: Mary Cohr, yeni bir ürün çıkardı: Embelisseur Solaire Corps et Cheveux. Bu güzel kokulu yağ saçlara kolayca yayılıyor,  sarıp sarmalıyor, işlem görmüş saçları ve kuru saçları besliyor, saç rengini koruyor. Phytosolba laboratuarlarında hazırlanmış taşınması kolay bir ambalajda sunulan Phyto Plage Huile Solaire de klasik bir saç bakım ürünü. İçeriğindeki sekiz bitki özü ve UV filtresi ile yazın dış tehditlere karşı etkili bir koruma sağlıyor. Kérastase Solaire serisinde bulunana besleyici ve koruyucu bir yağ: L’Huile Protectrice. Bu ürün etkili formülüyle plastik bir flakonda sunulduğu için taşınması kolay. Saydığımız bütün bu yağlar koruma amacıyla kullandığınız zaman, dümdüz taranmış, bağlanarak toplanmış, atkuyruğu yapılmış,  suda dilediğinizce hareket etmenize engel olmayacak net modeller için ideal. Ama yağları bir bakım maskesi gibi saçlarınıza uygulamak isterseniz, işte o zaman “siesta” saatleri bu uğraş için en uygun zaman. Kendinizi bu zevkten mahrum etmemelisiniz!

Yağları Sevenler İçin Şölen Var: Kimileri daha ince ve akışkan, bedeninize kolayca yayılıyor. Kimi yağlar ise daha yoğun; bunları masaj yaparak uygulamak gerekir. Ama bunların bitkisel yağlar olduğunu unutmayalım; her birinin içeriğindeki bitki özlerinden kaynaklanan ve cilde sinen kokuları var. Hafif ve akışkan dokusu; nemlendirme kapasitesi ve mis gibi susam notalarıyla Neutrogena’nın Body Oil’i. Yoğun yağlar arasında, oryantal notalarla dokunmuş, teni pürüzsüzleştiren kırmızı renkteki Jean Patou’nun yağlı Huile de Chaldee Or Rouge benzersiz. Bütün bu yağların ideal kullanımı, yoğun veya ince ve akışkan olsun, hafif nemli cilde uygulanmasıdır. Vücutta kızarıklıkların olduğu bölgelere daha cömert davranılmalı. Yoğun yağlar cilde masajla uygulanıyor. Uygulama sırasında ayaklarınızı unutmamalısınız; hem masaja ihtiyaçları olduğu, hem de onları yumuşatıp rahatlatan yağları çok sevdikleri için.

Yaz Besteleri Alkolsüz Parfümler: Yaz başından beri birçok parfümün alkolsüz versiyonuyla tanışıyoruz. Buradaki amaç: Sevdiğiniz ama cilt lekelerine yol açabildiği için güneş altında kullanamadığınız parfümlerin alkolsüzlerini kullanımınıza sunmak. Ama bu kokuların çok kalıcı olmasını beklemeyin. Teknik açıdan iz bırakan kokular değil. Zira kompozisyonu oluşturan katkı maddeleri, gerçek parfümlere katılanlardan farklıdır. Üstelik temel maddesi de sudur. Dolayısıyla gelip geçicidirler. İlk sürüldüğünde çok yoğun gelseler bile! Onları, çimenlere düşen bir yaz yağmuruna benzetebiliriz. Toprak, yağmur damlalarıyla ıslandığı anda büyüleyici bir koku bırakır doğaya. Ama bu bir an sürer ve kısa zamanda silinir. İşte alkolsüz parfümler de böyledir. Ama uçucu olmak özellikleriyle dokunaklıdırlar ve cilt üzerinde farklı bir çekicilikleri vardır. Üstelik sıcak günlerde ferahlatıcı etkileriyle tercih edilirler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kadınların Kalbi Neden Erkeklerden Daha Fazla Yoruluyor?
Kadınların Kalbi Neden Erkeklerden Daha Fazla Yoruluyor?

Aşağıdaki yazı ntv’nin web sitesinden. Biz kadınlar daha mı duygusalız? Ondan mı oluyor bunlar? Bakalım ve görelim Kalp, antik dönemden

Sigaranın Kadın Sağlığına Etkisi
Sigaranın Kadın Sağlığına Etkisi

Bilim insanları sigaranın insanlara verdiği sayısız zararı anlatıyor ancak çoğu tiryaki dikkate almıyor. Sigaranın kadınlar üzerindeki etkileri

Bugün 8 Mart
Bugün 8 Mart

Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Sömürülen, ezilen, yok sayılan, hem kadın, hem anne olması istenen ve 7 gün 24 saat

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz