Bizi Takip Edin

Kişisel Bakım

Vücut Keseleri & Parlatıcılar

Yayınlandı

on

Cilt-parlatıcı-yüz-maskesiVücut Keseleri & Parlatıcılar

Vücut keseleri ölü hücreleri soyan, yenileyici bir balcım için vazgeçilmez ürünlerdir. Soyma işleminden sonra ipek gibi, pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz. Hassas ciltleri tahriş etmemek için yumuşak bir kese uygulayın. Yüz ve cinsel organlar gibi hassas bölgelere kese yapmayın.

Kuru ve yıpranmış cilde kese

Kuru ve pul pul olmuş ciltler için kese, cilt tahrişlerini yatıştırır.

45g ince öğütülmüş mısır unu

30g ince öğütülmüş yulaf ezmesi

30g ince öğütülmüş badem

1 çorba kaşığı badem yağı

10 damla lavanta esansiyel yağı

5 damla sandal ağacı esansiyel yağı

Malzemeleri plastik bir kapta karıştırın. Ilık bir duş alın ve vücudunuz henüz nemliyken kol ve bacaklarınızla gövdenize kese malzemesini uygulayın. Dairesel hareketlerle masaj yaparak vücudunuza yedirin, iyice duruladıktan sonra yumuşak havlu vuruşlarıyla kurulanın. Dikkat: Küvette düşmemek için plastik banyo paspası kullanın.

Hassas ciltler için kese

Bu yatıştırıcı kese cildi nemlendirir, soyar ve cilde doğal bir parlaklık kazandırır.

I25ml tam yağlı yoğurt

30g ince öğütülmüş yulaf ezmesi

15g buğday kepeği

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı badem yağı

5 damla lavanta esansiyel yağı

Yoğurt, yulaf ve buğday kepeğini plastik bir kapta karıştırın. Bal, badem yağı ve lavanta yağını da ilave edip iyice karıştırın, Ilık bir duş alın. Kese malzemesini kol ve bacaklarınıza ve gövdenize uygulayın. Dairesel hareketlerle masaj yapın. İyice durulayın ve yumuşak havlu vuruşlarıyla kurulanın. Dikkat: Küvette düşmemek için plastik banyo paspası kullanın,

 

 

Çilekli vücut soyma kesesi

Taze çileklerle cildinizi ferahlatacak, hoş kokulu bir vücut kesesi hazırlayabilirsiniz. Yoğurt ve bal nemlendirir, kepek ise parlaklık verir.

I25ml tam yağlı yoğurt

60g taze çilek

1 çorba kaşığı bal

30g buğday kepeği

Yoğurt, çilek ve balı pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Kepeği ilave edin, Ilık bir duş alın; karışımı kol ve bacaklarınıza ve gövdenize uygulayın.

Dairesel hareketlerle vücudunuza masaj yapın. Duruladıktan sonra cildinizi yumuşak havlu vuruşlarıyla kurulayın. Dikkat: Küvette düşmemek için plastik banyo paspası kullanın.

Avokadolu nemlendirici vücut kesesi

Olgun avokadolar ile hassas ve kuru ciltler için besleyici bir vücut kesesi hazırlayabilirsiniz. Salatalık tahriş olmuş cildi yatıştırır ve soğutur, badem ise yumuşak bir şekilde soyar.

110g ezilmiş olgun avokado

110 salatalık

40g badem

Avokado ve salatalığı pürüzsüz bir püre hâline getirin, Bademleri bir robotta öğütün ve avokado-salatalık püresiyle karıştırın. Ilık bir duş alın, kese malzemesini kol ve bacaklarınıza ve gövdenize uygulayın. Yuvarlak hareketlerle yumuşak bir masaj yapın. Duruladıktan sonra yumuşak havlu vuruşlarıyla cildinizi kurulayın. Dikkat: Küvette düşmemek için plastik banyo paspası kullanın.

Vücut parlatan deniz tuzu kesesi

Vücudu pürüzsüzleştiren basit bir kese için 110g deniz tuzunu iki çorba kaşığı badem yağıyla karıştırın. Cildinizi nemlendirmek İçin ılık bir duş alın. Karışımı masaj yaparak cildinize sürün, yüz ve cinsel organlara sürmeyin. Kan dolaşımı artıp cildiniz pembeleşene kadar dairesel hareketlerle masaj yapın. Ilık suyla durulanın ve havluyla kurulanın. Dikkat: Bu keseyi hassas ya da tahriş olmuş ciltte kullanmayın, Küvette düşmemek İçin plastik banyo paspası kullanın.

 

 

 

 

 

Canlandırıcı vücut kesesi

Nane, biberiye ve lavanta esansiyel yağlarıyla cildinizde karıncalanma hissi uyandıran ve ferahlık veren bir vücut kesesi hazırlayabilirsiniz. Badem yağı ise cildinizi hafifçe soyar.

110g deniz tuzu

2 damla nane esansiyel yağı

3 damla biberiye esansiyel yağı

5 damla lavanta esansiyel yağı

2 çorba kaşığı badem yağı

Badem yağı ve esansiyel yağları, deniz tuzuyla beraber küçük bir plastik şişede karıştırın. Ilık bir duş alın, karışımı masajla cildinize sürün, yüz ve cinsel organlara sürmeyin. Vücudunuzu ılık suyla yıkayıp İyice kurulanın. Dikkat: Bu keseyi hassas veya çatlamış cilde uygulamayın. Küvette düşmemek için plastik banyo paspası kullanın.

Doğum Yılı : 1990 Medeni Hali : Bekar Uyruğu : T.C Mail : Ferhat@Bilgisaglik.com Adres : Orta Mah. Alibaba Cad. No:44 Pendik /İST Telefon : 0530 306 5177

Okumaya devam et
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne ve Bebek

Sağlığına dikkat et

Sevdiklerin ve kendin için Sağlığına dikkat etmelisin

Yayınlandı

on

Fotoğraf : Sağlık için

Özel Sağlık Bilgileri

“Kendin ve Sevdiklerin için Sağlığına dikkat et”

Sizlere özel sağlık bilgileri hakkında bir takım bilgiler aktaracağız

Okumaya devam et

Beslenme ve Obezite

Kuruyemiş ve besleyici: Bağırsak sağlığınız için en iyi kuruyemiş türü hangisidir?

Bağırsaklarınız için en iyi kuruyemiş seçimini bu konuyu okuduktan sonra rahatça yapabilirsiniz

Yayınlandı

on

Bağırsak için Kuruyemiş görseli

Kuruyemişler, lezzetli süper yiyecekler ve suçluluk duymadan popüler atıştırmalıklardır. Aynı zamanda protein ve diyet lifi bakımından da zengindirler. Bir hayvan araştırmasına göre, özellikle ceviz olmak üzere kuruyemiş tüketmek bağırsak sağlığını destekler .

Çalışma, Nutrients dergisinde yayınlandı ve Texas A&M Üniversitesi ve Connecticut Sağlık Üniversitesi’nden bilim adamları tarafından yapıldı .

Pek çok farklı fındık türü vardır ve hepsi çeşitli sağlık yararları sunar. Araştırmacılar, araştırmaları için cevizin iltihaplı bağırsak hastalıklarına (IBD) karşı potansiyel koruyucu etkilerini araştırdılar .

IBD, Crohn hastalığı ve ülseratif kolit olmak üzere iki durumu tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir terimdir. Her ikisi de bağırsak iltihabını içeren uzun vadeli durumlardır .

Crohn hastalığı, ağızdan anüse kadar sindirim sisteminin herhangi bir bölümünü etkileyebilir. Öte yandan, ülseratif kolit yalnızca kolon veya kalın bağırsakta yaralara neden olur.

Herhangi biri IBD geliştirebilirken, genellikle 15 ila 40 yaş arası hastalarda teşhis edilir.

IBD semptomları şunları içerebilir:

Aşırı yorgunluk
Midede ağrı, kramp veya şişlik
Tekrarlayan veya kanlı ishal
Kilo kaybı
IBD’li herkes bu semptomları yaşamaz. Diğerleri de anemi, kusma ve yüksek ateş gibi semptomlar yaşayabilir.

IBD’nin daha az yaygın semptomları şunları içerebilir:

Artrit
Eritema nodozum veya ağrılı kırmızı cilt yumruları
Sarılık veya birincil sklerozan kolanjit
Üveit veya ağrılı kırmızı gözler
IBD gelip gidebilir, yani alevlenme sırasında şiddetli semptomlar yaşayabilirsiniz. Ancak iyi haber şu ki, IBD de remisyona girebilir.

İltihaplı bağırsak hastalığı ve ceviz tüketimi

Çalışma için araştırmacılar, ülseratif kolitli fareler üzerinde ceviz takviyesinin olası sağlık yararlarını araştırdılar. Ceviz, farelerin günlük diyetinin yüzde 14’ünü oluşturuyordu – insan diyetindeki 20 ila 25 ceviz eşdeğeri .

Araştırmacılar, iki hafta sonra, ceviz yiyen farelerin kolonlarında ülserasyon veya yaralanma boyutunun önemli ölçüde azaldığını buldular . Somun tüketimi de onarım sürecinin hızlanmasıyla bağlantılıydı. Bu bulgular, düzenli olarak ceviz tüketmenin ülseratif kolit gibi IBD’lerin önlenmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir .

Daniel Rosenberg, tıp profesörü ve Dr Masako Nakanishi, Moleküler Onkoloji Merkezinde doçent UConn Sağlık , dikkat cevizin koruyucu yararları mikropları nasıl etkilediğini onlar metabolize edilir ve nasıl dolayı olabilir bağırsakta yaşamak.

Araştırmacılar, daha ileri çalışmaların cevizdeki hangi aktif bileşiklerin koruyucu faydalarının arkasında olduğunu belirlemeye yardımcı olabileceğini ekledi.

Ceviz neden sizin için iyidir

Ceviz, 1: 4.2 oranında omega-3 ile omega-6 yağ asitlerinin en faydalı kombinasyonuna sahiptir. Ek olarak, ceviz, diyabet, kanser ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıklarla savaşmaya yardımcı olabilecek besinler ve fitokimyasallar açısından zengindir. (İlgili: Uzmanlar, cevizin meme kanseriyle savaşan genlerin ifadesini “değiştirebileceğini” keşfediyor .)

Ceviz ayrıca IBD teşhisi konan hastalarda bağırsak sağlığını geliştirebilecek diyet lifi ile doludur. Cevizde bulunan diğer temel besinler arasında bakır, demir, magnezyum, manganez, fosfor ve B6 vitamini bulunur.

Tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar bakımından zengin olan ceviz, yağ ve kalori bakımından yüksektir, ancak içerdikleri besin ve yağların kalp için iyi olduğu söylenir.

Tuzlu patates cipsi üzerinde atıştırmak yerine, bir avuç ceviz üzerinde çırpın. İyi bağırsak sağlığını destekleyen ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayan diyet lifi, sağlıklı yağlar ve protein bakımından zengindirler .

Okumaya devam et

Cilt Sağlığı

Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Özellikle kuru ciltler için idealdir. Cildiniz yağlıysa maskeye 4-5 damla limon suyu ekleyebilirsiniz.

Yayınlandı

on

kırKırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını sağlar ve doğal bir parlaklık verir. Düzenli olarak uygulandığında hem kırışıklıkların derinleşmesini hem de kırışıklık oluşumu önler. Özellikle kuru ciltler için idealdir. Cildiniz yağlıysa maskeye 4-5 damla limon suyu ekleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler;

1 çay kaşığı sade yoğurt, 1 çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı portakal suyu ve yarım muz.

Muzu çatalla ezdikten sonra diğer malzemelerle karıştırın. Karışımı parmak uçlarıyla masaj yaparak tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık suyla yıkayabilir ve nemlendirici sürebilirsiniz.

Cildiniz çok kuruysa bu maskeyi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Kırışıklıklara ve Lekelere Karşı Limon Maskesi

Limonun cildi sıkılaştıran bir etkisi vardır. Ayrıca fazla yağı alarak asitli yapısıyla lekelerin görünümünü hafifletir. Karbonatla birlikte kullanıldığında peeling etkisi yaratır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Yağlı cildi olanlar bu maskeyi haftada 1 kez yapabilir.

İhtiyacınız olan malzemeler;

Yarım limonun suyu ve 2 tatlı kaşığı karbonat.

Karbonatla limonu yoğun kıvamlı bir krem haline gelinceye kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürerek 10 dakika bekletin. Temizlemek için ılık su kullanabilirsiniz.

Bu maskeyle ilgili dikkat edilmesi gereken 2 nokta var. Eğer cildiniz kuruysa limonun kurutucu etkisi cildinizde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle kuru cildi olanların kırışıklıklar için yoğurt maskesini kullanması daha iyi. İkinci nokta ise bu maskeyi yaptıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerektiği. Çünkü limon cildi güneş ışınlarına hassas hale getirebilir.

Cildi Besleyen Badem Maskesi

Cilt sağlığı için önemli olan E vitamini, lif, demir, çinko, folik asit ve kalsiyum bakımından zengin olan badem maskesi yorgun cildi canlandırmak, cilde parlaklık vermek ve kırışıklıkları önlemek için düzenli olarak kullanılabilir.

1 avuç bademi geceden yarım kase süte yatırın. Sabah bademlerin kabuğunu soyarak (sütte yumuşadığı için sabah daha kolay soyuluyor) rondodan geçirin veya havanda dövün.

Sürülecek kıvama geldiğinde tüm yüzünüze sürün ve 20-30 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Badem pahalı olduğu için maskesi de biraz pahalı oluyor ama cildiniz kendine gelene kadar her gün tekrarlamanızı öneririm.

Okumaya devam et

Trend

Copyright © 2016 Bilgi Sağlık. Theme by KKtmr - webtasarimi.gen.tr