10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Paylaş
Tarih : 20 Şubat 2015 - 14:15

anti-aging-ne-demek-300x265Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen, gerek ruhen kişilerin kimi değişimler yaşaması ise kaçınılmaz bir gerçektir.

Şarkıda biz büyüdük ve kirlendi dünya der ama onun ötesinde de yaşananlar vardır. Kişinin vücudu doğumundan ölümüne kadar değişimler yaşar o yüzden vücudun sağlıklı yaşlanması ve sağlık problemi yaşamamak adına vücudun tüm organlarına ve cilde özen göstermek gerekir. Zira ciltte 25 yaşına kadar hücre yenilenmesi olmasına rağmen sonrasında bu durağana geçer ve otuz yaşından sonra ise bu tamamen durur.

Cildin kendini yenileyememesi doğanın dengesine bağlı olarak ciltte bir takım değişiklikler getirir. Ciltte sıkılık kaybı başlar ve buna bağlı olarak cilt üzerinde lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar başlar.

Otuzlu yaşlarda başlayan kırışıklıklara, kırk yaşından sonra ciltte sarkmalar katılmaya başlar.

Tüm bu yaşananlara karşı koymak mümkün değildir. Mimik kırışıklıkları gibi ama eğer estetik müdahale istemiyorsanız o zaman yaşlanma karşıtı ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler kompakt yani içerisinde yaşlılığın tüm görünür etkilerini yavaşlatacak, azaltacak ürünler olabileceği gibi tek tek de satılanları mevcuttur.

Temel yaşlılık karşıtı ürünler: Leke karşıtı olan kremler, kırışıklık karşıtı serum, krem ve losyonlar, sıkılaştırıcı kremler olarak sayılabilir.

Bu ürünler alınırken cildin yağlı mı, kuru mu olduğu ilk dikkat edilmesi gereken konudur. Bunun dışında cildin yaşı da kullanılacak ürün açısından önemlidir. 30 yaş ürünlerinin içeriği ile 40 yaş üzeri ürünlerin içeriği aynı olmadığından ürünler alınırken özelikle bu konuya dikkat edilmelidir. Ayrıca ucuza kaçılmamalı, bilinen markaların tavsiye edilen ürünleri tercih edilmelidir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Siyah Noktalar
Siyah Noktalar

Ah o siyah noktalar. Çoğumuzun korkulu riyasıdır değil mi? Tam en güzel kıyafeti giymişiz ama o da ne? Burun çevremizde siyah nokta sürüsü.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz