10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Yaz Günlerinde Serinlemek

Ana Sayfa » Genel Sağlık » Yaz Günlerinde Serinlemek
Paylaş
Tarih : 23 Mayıs 2014 - 23:24

508c09d7b8f432c7dadsssbf3c64ffbff5b4Yaz Günlerinde Serinlemek İçin Neler Yapılabilir?

Aşırı sıcaklar bizleri oldukça bunaltmaktadır.  Bu sebepten ötürü kendimizi halsiz ve bunalmış hissedebiliriz. Kendimizi serinletmek ve ferahlamak için yapabileceğimiz belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler çok farklı olabilmektedir. Fakat sıcaklardan korunmak için öncelikle öğlen dışarı çıkmamanız gerekmektedir. Çünkü güneş vücudunuza işlediğinde serinlemek biraz daha zor olmaktadır. Bu yüzden sıcak yaz günlerinde özellikle güneşin kendini oldukça yoğun bir şekilde hissettirdiği zamanlarda dışarı çıkmamak gerekmektedir.

Serinlemek için kullanılan en iyi yöntemlerden birisi kesinlikle soğuk sulardır. Soğuk su insanın içindeki o alevi alarak tam anlamı ile bir ferahlama getirmektedir. Bu konuda soğuk su oldukça iyi bir seçim olacaktır. Bir diğer yöntem ise meyve aromalı içeceklerdir.  Bu konuda en çok tercih edilen içecekler arasında ice tea diye bilinen soğuk çay bulunmaktadır. Ice tea oldukça sevilen ve tercih edilen serinleme yöntemlerinden birisidir.

Eğer tatil yöresinde kalıyorsanız denize girmekte sizi oldukça rahatlatacaktır. Denizin serinliği sayesinde kendinizi çok daha iyi hissetmeniz mümkündür. Eğer tatil yöresinde bulunmuyorsanız ensenizi, kulaklarınızı, ellerinizi, ayaklarınızı ve saç diplerinizi çok soğuk olmayacak şekilde ıslatabilirsiniz. Bunlarda oldukça tercih edilen serinleme yöntemleri arasında yer almaktadır.

Sıvı kaybını korumanız çok önemlidir. Eğer vücudunuz çok fazla sıvı kaybederse serinlemenizde zorlaşacaktır. Bu yüzden çok alkol almaktan uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü alkol ilk içildiğinde soğuk bir etki yaratsa da ilerleyen zamanlarda sıvı kaybına yol açar. Akşamları ağır yememeniz serinlemeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Gene çok soğuk yiyecekler yememeniz gerekmektedir. Vücudunuzun ısı dengesini korumanızın serinlemenizde etkisi büyüktür.

Serinleme konusunda oldukça iyi bir etki yaratan yiyeceklerden biriside dondurmalardır. Algida dondurmaları serinleme konusunda oldukça yardımcı olmaktadır. Ayrıca limon suyunu buz kalıbına koyup dondurduktan sonra suyunuzun içine atmanızda serinlemeniz konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Bu serinleme yöntemleri ile kendinizi çok daha rahat hissetmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları
Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler

Kuşkonmazın Faydaları
Kuşkonmazın Faydaları

Ülkemizde çok yenen bir yiyecek olmamakla beraber aslında oldukça faydalı bir yiyecektir kuşkonmaz. Biz de bu yazıda onun bilinen ve bilinmeyen

Nekrofobi Nedir
Nekrofobi Nedir

Bu yazıda işi çok uzatmadan Size hap bir bilgi vereceğiz. Birçoğumuzun bildiği ama adını koyamadığı nekrofobi konusunu kısaca açıklayacağız. Nekrofobi Ceset

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz