10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Yoğurt Deyip Geçmeyin

Ana Sayfa » Beslenme ve Obezite » Yoğurt Deyip Geçmeyin
Paylaş
Tarih : 13 Haziran 2014 - 9:08

yogurt_deyip_gecmeyin_h570

Kilo vermeye çalışırken alışılagelmiş bir durum vardır. Oda sütün ve yoğurdun az yağlı ve hatta yağsız olarak tüketilmesi gerektiğidir. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalarda tam yağlı yoğurt tüketildiği zaman az yağlı yoğurda oranla zayıflamaya daha yardımcı olduğu ortaya çıktı.

‘Bu nasıl oluyor?’ derseniz:

– Yoğurt içeriğindeki süt şekeri olan laktoz sayesinde yemekten sonra tatlı yeme isteğimizi azaltıyor.
– Yüksek protein içeriği sayesinde kişiyi uzun süre tok tutma özelliğine sahip. İçeriğindeki yağ sayesinde mide boşalma zamanı uzuyor ve kişinin acıkma duygusu azalıyor. Ancak az yağlı yoğurtlarda durum tam tersi olduğu için kişide daha çabuk acıkıyor.
– Yoğurt içinde bulunan iyi bakteriler, bağırsak florası iyileştiriyor ve bağışıklık sistemi geliştiriliyor.
– Çok iyi bir kalsiyum kaynağı olan süt damarları koruyarak,  metabolizmayı hızlandırıyor. Buda zayıflama sürecini hızlandırırken damarları iyileştiriyor. Kalsiyum kemik gelişimi üzerinde de en etkili madde.
– Konjuge linoeik içeriğine sahip olan yoğurt bu içeriği sayesinde asit bel çevresi yağlarına tam bir düşman beslemiş oluyor.
– Yoğurt aynı proteini, yağı ve karbonhidratı bünyesinde birleştiriyor. Yegane  özelliği sayesinde sadece yoğurt tüketmek bile beslenme açısından üç major besin bileşenini vücuda kazandırıyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kısa Kısa Obezite
Kısa Kısa Obezite

Obezite Nedir? Obezite vücutta aşırı yağ artımıyla (kilo alımı) ortaya çıkan, çevresel etkilerle tetiklenen genetik zeminli kronik bir hastalıktır. Obezite

En Etkili Yağ Yakan Yiyecekler
En Etkili Yağ Yakan Yiyecekler

1. Zerdeçal Zerdeçal, sarı çiçekli ve büyük yapraklı bir bitkidir. Bu bitki besin haline dönüştürüldüğünde ise sarı renkli bir toz olur.

Sağlıklı Yiyecekler
Sağlıklı Yiyecekler

Yapılan araştırmalara ve uzmanların görüşlerine göre dünyanın en sağlıklı 10 yiyeceği şunlar: Somon: En iyi anti-aging gıdasıdır.İçerdiği

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz