10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Yulaf Ezmeli & Sütlü Banyo

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Yulaf Ezmeli & Sütlü Banyo
Paylaş
Tarih : 17 Mayıs 2014 - 22:23

imagesYulaf Ezmeli & Sütlü Banyo

Yulaf ezmesi ve sütlü banyolar bütün cilt tipleri için, özellikle de kuru ve hassas ciltler için çok faydalıdır. Yulaf, iltihap ve kaşıntıya iyi gelir; tam yağlı süt ise kuru cildi besleyip pürüzsüzleştiren yağlar içerir.

Ölü cilt hücreleri

Cildin kurumasını engellemek için sıcak banyolardan sakının ve ancak çok gerekli olduğunda sabun kullanın çünkü sabun, cildin doğal hâlde mevcut olan koruyucu yağlarını kurutur. Ilık suyla ve yumuşak vücut fırçalan ya da banyo süngeriyle yıkanarak ölü cilt hücrelerinden arınabilirsiniz.

Yatıştırıcı banyo

Kaşıntıya ya da kızarıklığa iyi gelen yatıştırıcı bir banyo için 200g yulaf ezmesini robotta toz hâline gelinceye kadar öğütün ve 125g karbonatla beraber ılık su dolu banyoya İlave edin. 15 dakika banyoda kalın.

Yulaf ezmesi banyosu

Döküntü ve kaşıntıdan mustarip kuru bir cildiniz varsa aşağıdaki banyoyla cildinizi pratik bir biçimde yatıştırabilirsiniz.

200g yulaf ezmesi

10 damla lavanta veya papatya esansiyel yağı

Yulafı robotta öğütüp ılık su dolu küvete serpin. Lavanta ve papatya esansiyel yağlarını da ilave ederek elinizle suyu iyice karıştırın. 20 dakika küvette kalın, durulanmadan havluyla yumuşak vuruşlar uygulayarak kurulanın.

Bitkisel yulaf ezmesi banyosu

Kuru ciltler için derinlemesine bakım sağlayan bu banyo cildinizi yumuşatır.

200g yulaf ezmesi

2 çorba kaşığı kuru papatya

2 çorba kaşığı kuru gül yaprağı

2 çorba kaşığı kuru lavanta

Yulaf ezmesini robotta iri taneli olarak öğütün; papatya, gül ve lavantayla karıştırın. Bu karışımdan 50g alarak iki kat tülbentin ortasına koyun. Bir parça kurdele veya iple tülbentin uçlarını bağlayın ve suyla dolmakta olan küvete sarkıtın.

 

 

 

Nemlendirici papatyalı süt banyosu

Papatya, yulaf ve tam yağlı süt, kuru cildi yumuşatır ve kuruluktan kaynaklanan kaşıntıyı dindirir,

4 çorba kaşığı kuru papatya

500ml tam yağlı süt

120g ince öğütülmüş yulaf

Papatya ve sütü bir cam kavanozda karıştırın ve buzdolabında bir gece demlenmeye bırakın. Süzdükten sonra bir küvet dolusu ılık suya ilave edin. Yulafı robotta toz hâline gelecek şekilde öğütüp küvete ilave edin. 15 dakika küvette kalın. Yumuşak havlu vuruşlarıyla kurulanın ve nemi muhafaza etmek için hemen besleyici bir krem sürün.

Aromaterapik süt banyosu

Tam yağlı süt tozu, lavanta ve ylang ylang esansiyel yağlarıyla gevşetici, hoş kokulu ve cildi yatıştırıcı bir banyo hazırlayabilirsiniz.

60g tam yağlı süt tozu

7 damla lavanta esansiyel yağı

2 damla ylang ylang esansiyel yağı

Süt tozu, lavanta ve ylang ylang yağlarını ılık su dolu küvete ilave edin ve elinizle iyice karıştırın. 15-20 dakika küvette kalın.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz